Genel Bakış

Myriad ™ Soft Tissue Bioscaffold, yumuşak doku onarımı, takviye ve karmaşık yaralar için tasarlanmış bir hücre dışı matristir (ECM). Myriad ™ , çok çeşitli cerrahi uygulamalarda çok yönlülük ve uyarlanabilirlik sağlarken doku onarımını en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmıştır.

Myriad ™ , çok çeşitli anatomik bölgeler ve cerrahi ihtiyaçlar için kolayca özelleştirilebilecek şekilde tasarlanmıştır ve hem implantasyon hem de dermal onarımda kullanılabilir.

 • Myriad ™ güçlü, yumuşak, dökümlü ve uyumludur
 • Myriad ™ hızla su kaybeder ve kesmesi, dikmesi veya zımbalaması kolaydır
 • Myriad ™ , rutin ve zorlu onarım ve güçlendirme prosedürlerinde cerrahi ustalığa ulaşmaya yardımcı olur

Nasıl Çalışır ?

Myriad ™ cihazları, hızlı iyileşmeyi kolaylaştırmak için hücre infiltrasyonunu sağlamak için ara deliklerle tasarlanmış AROA ECM ™ 'nin doğal gözenekli yapısını içerir.

Kanın ve hücrelerin hızlı emilimi, konakçı hücre infiltrasyonunu hızlandırır

Kan ve kan bileşenlerinin hızlı emilimi, doku onarım sürecini hızlı bir şekilde başlatmaya yardımcı olmak için biyolojik olarak önemli hücreler ve hücre bileşenlerinden oluşan bir rezervuar oluşturur. (1-4) Fibroblast, endotelyal ve bağışıklık hücreleri tüm matriksi infiltre eder, yeni doku oluşturur ve zamanla Myriad ™ hastanın kendi dokusu tarafından tamamen yeniden şekillendirilir. (

İyileşmede önemli olduğu bilinen biyoloji sağlar

Myriad ™, doğal doku ECM'sinin özgün yapısını ve karmaşıklığını korur ve onarım sürecine yardımcı olmak için biyolojik ipuçları sağlar. (5) Myriad ™, kolajen ve dokuda bulunan ve iyileşme sürecine yardımcı olan diğer ikincil moleküller dahil olmak üzere 150'den fazla ECM proteini içerir. (6)

Rezidüel vasküler kanallar içerir

Anjiyo-iletkenlik, damar gelişimini desteklemek için vasküler kanalların endotel hücreleri üzerindeki yapısal etkisidir. Myriad ™, yoğun kılcal damar ağının hızlı bir şekilde kurulmasına yardımcı olarak, Aroa ECM ™ kaynak biyomateryali içindeki artık vasküler kanallar yoluyla anjiyo iletimi teşvik eder. (7, 8)

Belirteçler

Myriad ™, plastik ve rekonstrüktif cerrahide yumuşak doku onarımı veya takviyesi gerektiren hastalarda zayıflığın olduğu durumlarda yumuşak dokuyu güçlendirmek için implantasyon veya aşağıdaki yaraların yönetimi için endikedir:

 • Kısmi ve tam kalınlıkta yaralar
 • Basınç ülserleri
 • Venöz ülserler
 • Diyabetik ülserler
 • Kronik vasküler ülserler
 • Tünelli / çukurlu yaralar
 • Cerrahi yaralar (verici bölgeler, greftler, Moh ameliyatı sonrası, lazer ameliyatı sonrası, podiatrik, yara ayrılması)
 • Travma yaraları (sıyrıklar, yırtıklar, ikinci derece yanıklar ve cilt yırtıkları)
 • Drenaj yaraları

Klinik kanıt

Hakemli Klinik Çalışmalar

Hakemli Klinik Çalışmalar

Chaffin, AE ve MC Buckley (2020). "Hurley evre III hidradenitis suppurativa'nın cerrahi tedavisi için hücre dışı matris grefti: bir pilot vaka serisi." J Yara Bakımı 29 (11): 624-630.

Bohn, GA (2020). "Yaygın Cilt Kanserinin Kapatılması Zor Eksizyonlarında Küçükbaş Ekstraselüler Matriks Kullanımı: Gelişen Yeni Bir Teknik." Surg Technol Int 37: 49-53.

Bohn, GA ve AE Chaffin (2020). "Açıkta kalan yapılar üzerinde rekonstrüksiyon için hücre dışı matris grefti: bir pilot vaka serisi." J Yara Bakımı 29 (12): 742-749./p>

Simcock, J. ve May, BC (2013). Tek aşamalı bölünmüş kalınlıkta greft rekonstrüksiyonu için substrat olarak küçükbaş ön mide matriksi. Eplasti, 13, e58.

Konferans tutanakları

Wahab, N., Lapucha, M. ve C. Chauhan (2020). Küçükbaş Ön Mide Matriksi Ameliyat Sonrası Önemli Önlemlerin Kapatılmasında Etkilidir. İleri Yara Bakımı Sempozyumu - İlkbahar, Sanal Konferans.

Chaffin, AE ve M. Buckley (2020). Hurley Derece III Hidradenitis Suppurativa'nın Cerrahi Tedavisi için Ekstraselüler Matriks Greftinin Klinik Değerlendirmesi. İleri Yara Bakımı Sempozyumu, Sanal Konferans.

Chaffin, AE ve M.-C. Buckley (2020). Hurley Evre III Hidradenitis Suppurativa'nın ECM Grefti Kullanılarak Cerrahi Tedavisi. Hidradenitis Suppurativa Advances Sempozyumu, 5. Yıllık SHSA, 9-11 Ekim 2020, Sanal.

Geiger, JEJ ve J. Skwarczyk (2020). Açıkta kalan kemik ve tendon üzerinde hücre dışı matriks temelli rejenerasyon: İleriye dönük bir vaka serisi. DFCon 20 Konferansı, 9-10 Ekim 2020, Sanal.

Chaffin, AE (2020). Hücre Dışı Matriks Grefti Kullanılarak Pilonidal Sistektomi. İleri Yara Bakımı Sempozyumu - Güz, 4-6 Kasım 2020, Sanal.

Chaffin, AE, AM Aballay, GA Bohn, PM Glat, MN Desvigne ve BCH Mayıs (2019). Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahide Hücre İletken Hücre Dışı Matriks Cerrahi Ağının Çok Merkezli Klinik Değerlendirmesi - Bir Vaka Serisi. 41. Yıllık Boswick Yanık ve Yara Sempozyumu, Wailea Beach, Maui, HI.

CChaffin, AE, AM Aballay, GA Bohn, PM Glat, MN Desvigne ve BC Mayıs (2019). Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahide Hücre İletken Hücre Dışı Matriks Cerrahi Ağının Çok Merkezli Klinik Değerlendirmesi - Bir Vaka Serisi. SESPRS 62. Yıllık Bilimsel Toplantısı, Napoli, Florida. Tam metin mevcut |

Ferreras, DT ve RL Crump (2019). Derin Diyabetik Ayak Ülserlerinin Tedavisinde Yüksek Yoğunluklu ECM Kullanımı: Bir Vaka Serisi. Gelişmiş Yara Bakımı Sempozyumu - Fall, Las Vegas, NV.

Ürün Kaynakları

Video Kütüphanesiİndirilebilir Dökümanlar

Yüksek Kapasiteli Siparişleriniz İçin İletişime Geçiniz

aysima sağlık online katalog
Katalog sayfalarını çevirmek için sayfanın yanlarındaki ileri/geri oklarına tıklayın ya da sayfaları normal görünen halinden daha büyük görüntüleyebilmek ve daha net okuyabilmek için sayfa üzerine tıklayabilirsin.
aysima sağlık bilgi bankası
Sıkça Sorulan Sorular bölümüne bu sayfadan gidebilirsiniz. Siparişler nasıl verilir, ödeme planı nedir ?, sevkiyat süreçleri nedir ?, yüksek adetli siparişlerde fiyat nasıl değişir ?, neden Aysima Sağlık ?.
aysima sağlık markalarımız
Distribütörlüklerini yaptığımız firmalar hakkında detaylı bilgilere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Distribütörlüklerini yaptığımız firmalar başlıca MEDBONE TCP, PALL CORPORATION, ZHEJIANG RUNQIANG.